کانادا کشوری وسیع واقع در شمال قاره آمریکا و همسایه شمالی ایالات متحده است. وضعیت خوب و مساعد زندگی در این کشور مرهون ثبات اقتصادی آن است. این ثبات اقتصادی در کنار زیبایی های طبیعی در این کشور سردسیر، آن را به بهشتی تبدیل کرده است که بسیاری در آرزوی سفر و مهاجرت به آن برای زندگی هستند. آمار تقاضا برای اقامت در این کشور از جمله بالاترین آمارها می باشد. در این مطلب، موضوع چگونگی و شرایط مهاجرت به این کشور را توضیح خواهیم داد.

تیروژ پرواز پارس و ویزای کانادا 3

دریافت ویزای کانادا

ویزا عبارت از اجازه ورود به یک کشور است. هر فرد که قصد ورود به یک کشور خارجی را دارد که خود تبعه آن نیست یا مقیم آن محسوب نمی شود، با هر انگیزه ای که قصد دارد به کشور وارد شود، لازم است این اجازه را قبلا از نمایندگی کشور مقصد گرفته باشد. ویزای کشور کانادا نیز بر همین اساس برای افراد واجد شرایط صادر می شود. البته شرایط دریافت ویزای کانادا برای ایرانیان عزیز قدری سخت تر از سایر کشورهاست.

معمولا سفارت خانه ها امور بررسی فرد و اهداف او از سفر به کشورشان را بر عهده دارند. این بررسی با مدارک و شواهدی صورت می گیرد که دارای اعتبار کافی است و توجیه کننده سفر فرد به کشور مورد نظر می باشد.

در این جا درباره این مدارک نیز به طور کلی توضیح خواهیم داد اما خوب است پیش از آن با انواع ویزای کانادا آشنا شویم.

انواع ویزای کانادا از نظر تعداد ورود

ویزای کانادا در انواع گوناگونی صادر می شود. هر کس که متقاضی دریافت این ویزای این کشور است باید بر اساس شرایط خود یکی از این انواع را انتخاب نماید.

نوع اول ویزای کانادا از نوع ترانزیت است که برای افرادی صادر می شود که قصد ماندن بیش از 48 ساعت در کانادا را ندارند. در واقع از این کشور به عنوان ترانزیت استفاده می کنند و از آن عبور می کنند؛ نه در کانادا به گردشگری می پردازند و نه قصد خرید یا فعالیت دیگری را دارند. دریافت این ویزای کانادا رایگان است و مبلغی به آن تعلق نمی گیرد.

نوع دوم ویزای یک بار ورود (Single Entry) کانادا است. با داشتن این نوع از ویزای کانادا شما متقاضی می تواند در مدتی که ویزایش اعتبار دارد تنها برای یک بار وارد خاک کانادا شود. لازم است این نوع ویزای کانادا حتما تا یک ماه بیشتر از زمانی که دارنده آن وارد کشور کانادا می شود، اعتبار داشته باشد.

ویزای سینگل اینتری به گونه ای است که اگر حتی قبل از تمام شدن ویزای کانادا از این کشور خروج کنید، باطل خواهد شد؛ بنابراین اگر برنامه سفرتان به گونه ای است که لازم است در مدت زمان ویزای کانادا از این کشور خارج شوید و مجددا به آن بازگردید، این ویزای کانادا به کارتان نخواهد آمد.

نوع دیگر، ویزای مولتی یا چند بار ورود است که به نام ویزای پنج ساله کانادا نیز شناخته می شود. با داشتن این ویزا می توانید در طول مدت ویزای خود، به هر تعداد دفعاتی که خواستید از این کشور خروج نمایید و دوباره به آن ورود پیدا کنید. البته این مورد شرایطی نیز دارد. با داشتن ویزای مولتی در هر بار ورود به کشور کانادا نباید اقامتی بیشتر از شش ماه داشته باشید. البته اعتبار این ویزای کانادا در اصل ده ساله است اما به این علت که پاسپورت های ایرانی با اعتبار پنج ساله صادر می شوند، امکان دریافت ویزای ده ساله برای ایرانیان عزیز وجود ندارد.

تیروژ پرواز پارس و ویزای کانادا 5

انواع ویزای کانادا بر اساس هدف سفر

ویزای کانادا مولتی خود دارای انواع گوناگونی هستند که بیشتر به هدف و انگیزه مسافر از سفر مربوط است. از جمله این ویزا ها می توان به ویزای کانادا توریستی و ویزای تحصیلی اشاره کرد که بیشترین تقاضا ها را دارد.

ویزای کانادا از نوع توریستی به صورت کوتاه مدت و برای کسانی صادر می شوند که قصد گردشگری در کانادا را دارند. ویزای تحصیلی نیز همان گونه که از نامش مشخص است، برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. اجازه کار معمولا برای این افراد ممنوع یا محدود است. از دیگر ویزاهای مولتی می توان به ویزای تجاری اشاره کرد.

ویزای دیگری نیز تحت عنوان سوپر ویزای کانادا یا ویزای والدین برای افراد واجد شرایط صادر می گردد. برای والدین و خویشاوندان نزدیک کسانی که دارای اقامت دائمی یا موقتی در کشور کانادا هستند، در صورتی که خویشاوندان فرد تصمیم برای اقامت بیش از شش ماه را داشته باشند، این نوع ویزا صادر می گردد.

البته این نوع از ویزای کانادا نیز تحت هر شرایطی صادر نمی شود. شرط لازم برای اخذ ویزای کانادا برای والدین این است که فرد مقیم دارای درآمد سالیانه ی بیشتر از 24000 دلار کانادا باشد. آن گاه او می تواند برای والدین خود دعوت نامه بفرستد تا آنان بتوانند با این دعوت نامه برای گرفتن ویزای کانادا اقدام نمایند. اعتبار سوپر ویزای کانادا نیز ده سال است اما با توجه به اعتبار پاسپورت ایرانی که پیش تر به آن اشاره کردیم بیشتر از پنج سال صادر نمی شود.

ویزای استارتاپ کانادا

نوعی از ویزای کانادا مختص کارآفرینان است و برای افرادی صادر می گردد که ابداع کننده و آغاز گر کسب و کاری تازه هستند و قصد دارند با مهاجرت به کانادا کسب و کار خود را در این کشور به راه بیندازند. برای اخذ ویزای کشور کانادا از این دست لازم است حتما دولت کانادا را در مورد این که بازده کسب و کارتان خوب است و توان رقابت با سایر کسب و کار های بین المللی را دارد قانع سازید. لازم است این کسب و کار تحت حمایت یکی از ارگان های دولتی کشور کانادا قرار بگیرد.

مراجعه و جهت اخذ ویزای کانادا

سفارت خانه ای برای کشور کانادا هم اکنون در کشور ما به دلایل برخی رخداد های سیاسی وجود ندارد. در سال های گذشته ایرانیان برای گرفتن ویزای کانادا نیازمند سفر به کشور های دیگر و اخذ ویزا از طریق آن کشور ها بودند.

برخی از افراد از تورهای مسافرتی کشور ترکیه نظیر تور استانبول، تور آنکارا، تور کاپادوکیا و غیره استفاده می کردند تا بتوانند از طریق سفارت کانادا در ترکیه در جهت اخذ ویزای این کشور اقدام نمایند.

اما در سال های اخیر دفتر نمایندگی کشور کانادا در ایران دایر شده است که می توان کارهای مربوط به درخواست و گرفتن ویزای کانادا را در آن انجام داد.

تیروژ پرواز پارس و ویزای کانادا 1

مدارک لازم برای درخواست ویزای کانادا

برای گرفتن ویزای کانادا باید تمامی پاسپورت های خود را اعم از جدید و قدیمی به همراه داشته باشید. اسکن از صفحات اول و صفحات دارای مهر ورود و خروج و مهر ویزاهای قبلی الزامی است. شناسنامه فرد یا افراد متقاضی می بایست ترجمه شود و ترجمه آن به دفتر نمایندگی دولت کانادا ارائه گردد. در صورتی که متقاضیان زوج هستند، حتما ترجمه سند ازدواج آنان نیز جهت درخواست ویزای کانادا الزامی است. چنان چه سند ملکی دارید، می بایست ترجمه آن را به عنوان یکی از مدارکی که توان مالی شما را نشان می دهد، ارائه نمایید.

ترجمه مدارک شغلی که برای صاحبان مشاغل بسته به نوع شغلشان متفاوت است در کنار پرینت گردش حساب بانکی سه ماهه یا شش ماهه به همراه نامه گواهی بر تمکن مالی که دارای مهر امور بین الملل بانک باشد، لازم است.

علاوه بر این ها برای اخذ ویزای کانادا می بایست بلیط خود را تهیه یا رزرو نمایید؛ اگر دعوتنامه ای دارید آن را ارائه دهید و اگر ندارید، مدارک نشان دهنده امور رزرواسیون محل اقامت خود را ارائه نمایید.

تیروژ پرواز پارس و ویزای کانادا 2

مراجعه به مشاوران معتبر برای انجام امور ویزای کانادا

برای انجام مراحل فوق جهت اخذ ویزای کانادا بهتر است از کمک افرادی بهره مند شوید که در این زمینه دارای تجربه هستند و به شرایط و قوانین این امر اشراف کامل دارند. تیروژ پرواز پارس با افتخار ارائه دهنده انواع خدمات در خصوص صدور ویزای کانادا، شینگن، انگلیس و همچنین تورهای داخلی و خارجی است. شما می توانید در زمینه نحوه گرفتن ویزا، نوع ویزای دریافتی، نحوه آماده سازی، تکمیل و ارائه مدارک و هم چنین گرفتن وقت دفتر نمایندگی جهت اخذ ویزا، از طریق مشاوران ما اقدام نمایید. ما با داشتن متخصصین مجرب در این زمینه خواهیم توانست مراحل اخذ ویزا را برای شما عزیزان تسریع و تسهیل نماییم.