ترکیه و تور کاپادوکیا

تور کاپادوکیا و تیروژ پرواز

تور کاپادوکیا یکی از تورهای جذاب آژانس مسافرتی تیروژ پرواز می باشد، شاید شما هم می خواهید بدانید کاپادوکیا کجاست و اطلاعاتی درباره آن کسب نمایید ، Cappadocia یکی از عجیب ترین مناطق ترکیه در دشت های آناتولی است و این روز ها تبدیل به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری این کشور شده است. کاپادوکیا منطقه ای با مناطق زمین شناسی و تپه ها و خانه های لانه زنبوری و تخته سنگ های بلند در ترکیه است که نام آن در لیست میراث جهانی ثبت شده است و توریست های زیادی از سراسر جهان به این منطقه سفر می کنند. این منطقه تلفیق تاریخی غنی و عجیب است که با اشکال طبیعی به وجود آمده و کلیساهای مدفن شده در سنگ ها که رنگ بنفش دارند چشم هر بیننده ای را محو خود می کنند، موزه های روباز گورمه و مناطق زیرزمینی Derinkuyu و Kaymaklı حفاظت شده از جمله جاذبه های این جا هستند، هتل های کاپادوکیا با دیگر هتل ها در نقاط مختلف دنیا تفاوت دارند و در حقیقت باید نام غار را بر روی این هتل ها گذاشت، با تور کاپادوکیا می توانید یک تجربه منحصر به فرد و بی نظیر را تجربه کنید که کم تر کسی مانند آن را داشته است. دیدنی های شهر بیشتر در طبیعت تاریخی و منحصر به فرد آن خلاصه می شود و همین طور تفریحات مهیجی مانند بالن سواری که شاید در هر سفری میسر نباشد. عداه ای روزهای تعطیل اول سال را مغتنم می شمارند و برای تور کاپادوکیا نوروز 99 برنامه ریزی می کنند. به طور کلی حجم سفرهای نوروزی افزایش چشم گیری پیدا کرده و کاپادوکیا نیز مانند سایر شهرها و کشورهای دنیا قطعا پذیرای گردشگران زیادی خصوصا از ایران خواهد بود. برای سفر به این شهر در تور نوروز 99 می توانید تجربه ای متفاوت در هتل های غاری آن داشته باشید، فضایی که گویی به چندین سال قبل بازمی گردد.

تور کاپادوکیا یکی از تورهای جذاب آژانس مسافرتی تیروژ پرواز می باشد، شاید شما هم می خواهید بدانید کاپادوکیا کجاست و اطلاعاتی درباره آن کسب نمایید

کاپادوکیا منطقه ای توریستی واقع در کشور ترکیه است که به یکی از مکان های گردشگری مهم این کشور تبدیل شده است. تور کاپادوکیا یکی از پر فروش ترین تورهای مسافرتی و گردشگری است که این روز ها از همه نقاط جهان راهی این منطقه می شود. همراهی با تور کاپادوکیا می تواند تجربه ای سراسر لذت و سفری پر از خاطره به ارمغان آورد.

تور کاپادوکیا شما را به یکی از مناطق تاریخی مهم ترکیه خواهد برد. شهر کاپادوکیا یکی از معدود شهر های سنگی در جهان است که هم به این دلیل و هم به دلیل قدمت تاریخی که دارد به یکی از مقصد های مهم گردشگری تبدیل شده است و گردشگران علاقه مند به هنر، معماری و تاریخ را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند. کاپادوکیا واقع در ناحیه آناتولی ترکیه است؛ منطقه ای که از آن در تاریخ به عنوان منطقه ای سرشار از شگفتی، فراوان یاد شده است. کاپادوکیا همان مکانی است که در اواخر عصر برنز با نام هَتّی شناخته می شد. این سرزمین در واقع قلمرو اقوام هیتی در خاتوشا بوده است. تور کاپادوکیا شما را به این منطقه تاریخی شگفت انگیز خواهد برد.

تور کاپادوکیا و تیرژپرواز2

تاریخچه کاپادوکیا

Cappadocia در اثر فرسایش چندین هزار ساله در دره گورمی ترکیه به وجود آمده ، هزاران سال پیش در این منطقه انسان ها یک مجتمع مسکونی و تونل های عجیب و باورنکردنی را در دل سنگ های نرم ساختند و بدین ترتیب یک تمدن بشری زیرزمینی در این منطقه در آغاز قرن چهارم میلادی به وجود آمد ، در اثر فوران های آتشفشانی که در این ناحیه باستانی رخ داد دلیل آن شد تا خاک در این منطقه با خاکستر ضخیم پوشانده شود ، این سنگ های نرم آتشفشانی توف نام دارند و ضخامت آن ها ۱۰ متر می باشد و در طول سال ها باد و آب بخش های نرم رویی این سنگ ها را با خود برده اند و تنها چیزی که مانده بخش های سخت آن ها می باشد که امروزه به شکل های مخروطی ، ستونی ، قارچ مانند و دودکشی هستندو ارتفاع آن ها به ۴۰ متر می رسد ، درباره شکل گیری Cappadocia داستان های مختلفی وجود دارد که با سفر به این منطقه می توانید از آن ها مطلع شوید .

مناطق دیدنی

مناطق دیدنی

دره سرخ کاپادوکیا

این دره زیبا‌ترین دره‌ی کاپادوکیا است که بین دو روستای گورمه و کاوسین قرار گرفته است. صخره‌های این دره به رنگ‌های صورتی و زرد و نارنجی هستند. همچنین در میان صخره‌ها، باغ‌های سرسبز، تاکستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بسیاری وجود دارد که متعلق به کشاورزان بومی هستند. درون صخره‌ها کلیسا‌های پنهانی وجود دارد که قدمت آن‌ها به عهد بیزانس می‌رسد.

گورمه

روستای گورمه در چندین نظرسنجی به عنوان زیبا‌ترین روستای جهان انتخاب شده است. اکثر بازدیدکنندگان برای بالن‌های هوایی این روستا به اینجا می‌آیند. این بالن‌ها هر روز صبح بر فراز روستا به گردش در می‌آیند.

 

 

قدم زدن در دره سرخ با تور کاپادوکیا

زیباترین دره واقع در کاپادوکیا، دره سرخ است که بازدید از آن از ارمغان های همراهی با تور کاپادوکیا خواهد بود. نام دیگر این دره زیبا، دره رُز می باشد و در حد فاصل دو روستای این منطقه با نام های گورمه و کاوسین واقع شده است.

علت نامگذاری این دره، وجود صخره هایی با رنگ های زرد، نارنجی و صورتی است که به آن جلوه ای رویایی بخشیده است. در میان این صخره های بزرگ نیز فضاهای سبزرنگ باغ ها، مزارع کشاورزی و تاکستان های زیبا نمایان است. این فضاهای سبز متعلق به کشاورزان بومی است. اما بخش هیجان انگیزتر این منطقه در درون صخره های خوشرنگ دره سرخ جا خوش کرده است و آن، وجود کلیساهای مخفی مربوط به دوره بیزانس (روم شرقی) است که حالتی اسرار آمیز و جذاب به سفرمان با تور کاپادوکیا خواهد بخشید.

کاپادوکیا از عهد برنز- Cappadocia 20

موزه فضای باز زلو

این موزه در ابتدا و در قرن نهم به عنوان صومعه کاربرد داشته است. اما در سال ۱۹۵۲ به دلیل فرسایش و خطر سقوط، این روستا ممنوعه اعلام شد. در حال حاضر در این موزه، دو کلیسا برای بازدید وجود دارد.

معبد اسکی گوموسلر

این معبد در ده کیلومتری شمال شرق شهر نیجده واقع است. در این معبد نقوشی به چشم می‌خورند که قدمت آن‌ها به قرن یازده می‌رسد.

شهر زیرزمینی کایماکلی

شهر‌های زیرمینی کاپادوکیا از عهد برنز ساخته شده‌اند، اما کایماکلی، مشهور‌ترین شهر زیرزمینی است که قدمت آن به دوران بیزانس باز‌می‌گردد. در آن زمان مسیحیان برای محفوظ ماندن از هجوم اعراب و ایرانیان مجبور به زندگی زیرزمینی شدند. این شهر نمونه‌ی بزرگی از اتاق‌هایی زیرزمینی است که به وسیله‌ی تونل به یکدیگر متصل شده‌اند. همچنین از هشت طبقه تشکیل شده است که چهار طبقه‌ی آن به بازدید گردشگران اختصاص دارد.

 

بازدید از روستای شگفت انگیز با تور کاپادوکیا

همراهی با تور کاپادوکیا شما را به بازدید از روستایی خواهد برد که در گروه زیباترین روستاهای جهان قرار گرفته است. نام این روستا، گورمه است که در نظرسنجی هایی در مقام زیباترین روستای جهان برگزیده شده است. در همراهی با تور کاپادوکیا برای بازدید از این روستا با یک تیر دو نشان می زنید. این نشان دوم که سفر با تور کاپادوکیا را چندین برابر لذت بخش و خاطره انگیز می کند، بالن سواری بر فراز روستای گورمه است.

تور کاپادوکیا شما را به زیر زمین خواهد برد!

در منطقه کاپادوکیا شهر های زیرزمینی جذابی وجود دارد. این شهر های زیر زمینی غالبا از همان عصر برنز ایجاد شده اند و پا بر جا مانده اند اما مشهور ترین آن ها شهر کایما کلی است که یادگار دوران بیزانس و زمانی است که مسیحیان ناچار بودند برای در امان ماندن از چنگ اعراب و ایرانیان به زندگی زیر زمینی روی آورند. شهر زیرزمینی کایما کلی که آن را در سفر با تور کاپادوکیا خواهید دید، تشکیل شده از اتاق ها و غرفه هایی است که به واسطه تونل ها به هم متصل شده اند. این شهر شگفت انگیز دارای هشت طبقه است و بازدید از چهارطبقه آن برای گردشگران عزیز تور کاپادوکیا امکان پذیر خواهد بود.

از دیگر دیدنی‌های کاپادوکیا می‌توان از کایسری، اوانوس، اوچ حیصار، پسابگ، سوگانلی، کاوسین، دره‌ی ایهلارا و موزه‌ی فضای باز گورمه نام برد.

 

آب و هوای کاپادوکیا و بهترین زمان سفر به این منطقه

خوب است بدانید کاپادوکیا واقع در مرکز ترکیه و در ارتفاعات بالا است و به همین دلیل از آب و هوایی خشک برخوردار است ، یعنی در تابستان هوا در این جا گرم و خشک و در زمستان سرد و برفی می باشد ، به همین دلیل اگر می خواهید به کاپادوکیا سفر کنید ، بهتر است که فصل بهار یا پاییز را برای سفر انتخاب نمایید ، شب های کاپادوکیا همواره سرد است حتی در تابستان هم بهتر است که در هنگام شب لباس گرمی به همراه داشته باشید .

 

بهترین روش برای سفر به کاپادوکیا پکیح مسافرتی است چرا که پرواز مستقیمی به این منطقه از تهران وجود ندارد و اگر بخواهید به تنهایی سفر کنید باید از شهرهایی عبور کنید تا به این مکان زیبا برسید ، برای این که سفر راحت و خاطره انگیزی داشته باشید با همکاران ما در تیروژ پرواز تماس حاصل فرمایید تا سفری راحت و به یاد ماندنی را تجربه کنید

norooz tour - تور نوروز - tirozhparvaz
norooz tour - تور نوروز - tirozhparvaz

تور کاپادوکیا و بازدید از موزه زلو

موزه ای که از آن صحبت می کنیم یک موزه معمولی نیست. در همراهی با تور کاپادوکیا از موزه ای خاص بازدید خواهید کرد.

ویژگی خاصی که از آن صحبت می کنیم مربوط به فضای باز بودن موزه است. این موزه با صخره های سنگی آن و سکونت گاه هایی که در دل غارهای آن است، مکانی با قدمت تاریخی است. زندگی در غارهای این منطقه مربوط به قرن نهم میلادی و زندگی های صومعه ای می باشد. رونق حیات در این منطقه تا قرن بیستم میلادی ادامه داشته است تا این که سرانجام در این قرن به دلیل خطر ناشی از فرسایش صخره ها و ریزش سنگ ها تخلیه شد. تور کاپادوکیا شما را به این منطقه که هم اکنون به تمامی تبدیل به یک موزه فضای باز شده است، خواهد برد. شما می توانید اطلاعات تاریخی جذاب درباره این موزه را از لیدر تور کاپادوکیا دریافت نمایید.

دو مکان مهم و برجسته در این منطقه که با تور کاپادوکیا از آن ها بازدید خواهید کرد، کلیسای انگور و مسجد سنگی به نام چشم نواز است. اما سکونت گاه های پر تعداد غاری نیز فضاهایی اسرار آمیز برای بازدید در برنامه تور کاپادوکیا خواهد بود.

روستای چاووشین از مناطق دیدنی تور کاپادوکیا

این روستا نیز از مکان های دیدنی زیبا و جذابی است که همراه با تور کاپادوکیا از آن بازدید خواهید کرد. جاذبه اصلی روستای چاووشین در وجود دو کلیسای مربوط به دوره بیزانس است. یکی از آن ها به نام کلیسای چاووشین و هم نام روستا شناخته می شود و به این علت که در دهه های نخستین قرن بیست میلادی به عنوان لانه ای برای کبوتران به کار می رفته است، با نام کلیسای خانه کبوتر بزرگ نیز شناخته می شود. در همراهی با تور کاپادوکیا خواهید دید که این کلیسا چه نقاشی های دیواری اعجاب انگیز و خیره کننده ای دارد.

در این روستا با تور کاپادوکیا همچینن به دیدن کلیسای قدیمی سنت جان باپتیست خواهید رفت. این کلیسا همچنین قدیمی ترین روستای منطقه ی کاپادوکیا دانسته می شود و با ستون های قطوری که دارد به قصرهای سلطنتی شباهت یافته است.

صومعه نقره قدیمی

یکی از جذاب ترین بخش های کاپادوکیا، صومعه ای به نام نقره قدیمی است. این صومعه کلیسایی سنگی در جنوب منطقه یکاپادوکیا می باشد. بازدید از دیوارنگاره های اعجاب انگیز و چشم نواز صومعه نقره قدیمی، که مربوط به سده یازدهم میلادی است، بهترین و به یاد ماندنی ترین صحنه های بازدید شده در تور کاپادوکیا را در ذهنتان بر جای خواهد گذاشت.

تور کاپادوکیا و بازدید از روستای اوچیستار

این روستا نیز از جمله روستاهای جذاب دیدنی در برنامه سفر و گردشکری با تور کاپادوکیا می باشد. این روستا در یک دژ سنگی بزرگ قرار دارد که درون آن پر از غار ها و تونل هاست. وجود این تونل ها و ساختار این چنینی در روستای اوچیستار که آن را در سفر به کاپادوکیا خواهید دید، تا حدی شبیه به همان ماجرایی است که پدید آمدن شهرهای زیرزمینی را در این منطقه ایجاب کرده بود؛ با این تفاوت که در آن زمان مهاجمان به روستا رومیان و بیزانسی ها بودند. اگر از این دژ بالا بروید، به نقطه ای با ویوی عالی خواهید رسید. روستای اوچیستار که همراه با تور کاپادوکیا از آن بازدید خواهید کرد، نقطه ای عالی برای پیاده روی و قدم زدن در میان دره ها خواهد بود. مسیرهای زیبای پیاده روی همراه با تور کاپادوکیا از دره زیبای کبوتر  و همچنین دره سفید عبور می کند و به روستای گورمه می رسد که پیش تر وصف زیبایی ها و جذابیت های آن در برنامه بازدید های تور کاپادوکیا رفت.

 

 

تور کاپادوکیا با تیروژ پرواز

 

 

رزرو تور کاپادوکیا از شرکت های خدمات مسافرتی معتبر

سفرهای توریستی و گردشگری از جمله سفرهای رایج در سراسر جهان هستند. شرکت ها، دفاتر و سایت های فراوانی هستند که در زمینه های گوناگون مرتبط با گردشگری فعالیت می کنند.  شما نیز همه روزه ممکن است تبلیغات گوناگونی را در خصوص تورهای مسافرتی دور و نزدیک دریافت کنید.  شاید اندیشه داشتن سفری ارزان ما را به سوی هر یک از آن ها ترغیب کند اما آنچه بسیار حائز اهمیت است، امنیت و آسودگی در کنار به صرفه بودن یک سفر و گردش است.

شرکت تیروژ پرواز پارس یکی از معتبر ترین ها در زمینه ارائه خدمات مسافرتی به مکان ها ی دور و نزدیک جهان است. خدمات مسافرتی ما در راستای گردشگری تنها منحصر به کشورهای نزدیک نیست بلکه این خدمات شامل تور هایی به اقصی نقاط جهان تا کانادا و اخذ ویزای کانادا خواهد بود.

تور کاپادوکیا و تیرژپرواز7

بهترین زمان سفر به کاپادوکیا    

خوب است بدانید کاپادوکیا واقع در مرکز ترکیه و در ارتفاعات بالا است و به همین دلیل از آب و هوایی خشک برخوردار است ، یعنی در تابستان هوا در این جا گرم و خشک و در زمستان سرد و برفی می باشد ، به همین دلیل اگر می خواهید به کاپادوکیا سفر کنید ، بهتر است که فصل بهار یا پاییز را برای سفر انتخاب نمایید ، شب های کاپادوکیا همواره سرد است حتی در تابستان هم بهتر است که در هنگام شب لباس گرمی به همراه داشته باشید .

اگر چه سفر به کاپادوکیا در تمام طول سال می تواند تجربه ی سفری عالی را برای شما رقم بزند اما شاید بتوان گفت بهترین زمان سفر با تور کاپادوکیا به این منطقه، اواسط فصل بهار و پاییز است. در حقیقت در میانه فصل بهار (اردیبهشت) یعنی ماه آوریل و اواسط پاییز یعنی ماه های سپتامبر و اکتبر اوقات دلپذیری از سال به خصوص برای پیاده روی در دره ها در کاپادوکیا می باشند.

توجه کنید که اگر قصد بالون سواری دارید شاید فصل زمستان به دلیل احتمال وجود برف و باد و یا بارش باران، ممکن است شما را با مشکل مواجه سازد، در غیر این صورت سفر به این منطقه در زمستان نیز زیبایی های مخصوص به خود را خواهد داشت. تور کاپادوکیا در فصول تابستان یعنی ماه های جولای و آگوست نیز اگر چه با آب و هوای گرم و خشک منطقه رو به رو است اما معمولا شلوغ و پر جمعیت می باشد.

فعالیت های تفریحی جذاب در تور کاپادوکیا

  1. بالن سواری در تور کاپادوکیا

بسیاری از راهنماهای تور کاپادوکیا به بازدید کنندگان توصیه می کنند تا نخست بالن سواری را در این شهر تجربه کرده و سپس به جاذبه های گردشگری دیگر منطقه سر بزنند. بالن سواری یکی از تفریحات جذاب و لذت بخش تور کاپادوکیا است که بر فراز این شهر انجام می شود و تجربه‌ ی سفری متفاوت را برای شما رقم می زند.

همه ساله در کاپادوکیا (Cappadocia) در زمان مشخصی از سال فستیوال یا جشنواره بالن سواری برگزار می شود اما به طور معمول در تمام طول سال، شرکت های مختلف بالن سواری، این تفریح جذاب را به مسافران ارائه می کنند که قیمت های متفاوتی نیز دارند. قیمت های متفاوت شرکت ها برای بالن سواری در تور کاپادوکیا که معمولا چیزی حدود 60 تا 90 دقیقه انجام می شود به دلایل مختلفی همچون تعداد مسافران، اندازه سبد بالون، میزان ارتفاع، کیفیت صبحانه و پذیرایی، بیمه و طول پرواز می باشد. برنامه ی پروازی شرکت های مختلف از صبح زود آغاز می شود تا مسافران بتوانند درست هنگام طلوع آفتاب در آسمان بوده و منظره ای تکرار نشدنی را ببینند.

بالن سواری در تور کاپادوکیا با بالن سواری در کشور های دیگر متفاوت است، چرا که معمولا بالن سواری در سایر نقاط جهان به اوج گرفتن و رسیدن به ارتفاع بالا محدود می شود حال آن که در کاپادوکیا به دلیل دره ای بودن منطقه، اکثر خلبان ها ابتدا به ارتفاع بالا اوج می گیرند تا تصویری پانورامایی از این شهر را برای مسافران خود به نمایش گذاشته و سپس مابقی زمان خود را به فرو بردن بالون در دره ها و هیجان سفری خاطره انگیز برای مسافران تور کاپادوکیا فراهم می نمایند.

اگر قصد بهره مندی از بالن سواری در تور کاپادوکیا را دارید بهتر است بدانید اگر چه شرکت های مختلف معمولا در تمام طول سال در صورت مساعد بودن هوا، بالن سواری را ارائه می دهند اما بهترین زمان بالن سواری در تور کاپادوکیا ماه آپریل تا اکتبر است که اغلب آسمان صاف است.

تور کاپادوکیا و تیرژپرواز8

برای تور کاپادوکیا بهترین روش برای سفر به کاپادوکیا پکیح مسافرتی تیروژ پرواز پارس است چرا که پرواز مستقیمی به این منطقه از تهران وجود ندارد و اگر بخواهید به تنهایی سفر کنید باید از شهرهایی عبور کنید تا به این مکان زیبا برسید ، برای این که سفر راحت و خاطره انگیزی داشته باشید با همکاران ما در تیروژ پرواز تماس حاصل فرمایید تا سفری راحت و به یاد ماندنی را تجربه کنید