ترکیه و تور کاپادوکیا

تور کاپادوکیا و تیروژ پرواز

کاپادوکیا منطقه ای توریستی واقع در کشور ترکیه است که به یکی از مکان های گردشگری مهم این کشور تبدیل شده است. تور کاپادوکیا یکی از پر فروش ترین تورهای مسافرتی و گردشگری است که این روز ها از همه نقاط جهان راهی این منطقه می شود. همراهی با تور کاپادوکیا می تواند تجربه ای سراسر لذت و سفری پر از خاطره به ارمغان آورد.

تور کاپادوکیا شما را به یکی از مناطق تاریخی مهم ترکیه خواهد برد. شهر کاپادوکیا یکی از معدود شهر های سنگی در جهان است که هم به این دلیل و هم به دلیل قدمت تاریخی که دارد به یکی از مقصد های مهم گردشگری تبدیل شده است و گردشگران علاقه مند به هنر، معماری و تاریخ را از سراسر جهان به سوی خود جذب می کند. کاپادوکیا واقع در ناحیه آناتولی ترکیه است؛ منطقه ای که از آن در تاریخ به عنوان منطقه ای سرشار از شگفتی، فراوان یاد شده است. کاپادوکیا همان مکانی است که در اواخر عصر برنز با نام هَتّی شناخته می شد. این سرزمین در واقع قلمرو اقوام هیتی در خاتوشا بوده است. تور کاپادوکیا شما را به این منطقه تاریخی شگفت انگیز خواهد برد.

تور کاپادوکیا و تیرژپرواز2

قدم زدن در دره سرخ با تور کاپادوکیا

زیباترین دره واقع در کاپادوکیا، دره سرخ است که بازدید از آن از ارمغان های همراهی با تور کاپادوکیا خواهد بود. نام دیگر این دره زیبا، دره رُز می باشد و در حد فاصل دو روستای این منطقه با نام های گورمه و کاوسین واقع شده است.

علت نامگذاری این دره، وجود صخره هایی با رنگ های زرد، نارنجی و صورتی است که به آن جلوه ای رویایی بخشیده است. در میان این صخره های بزرگ نیز فضاهای سبزرنگ باغ ها، مزارع کشاورزی و تاکستان های زیبا نمایان است. این فضاهای سبز متعلق به کشاورزان بومی است. اما بخش هیجان انگیزتر این منطقه در درون صخره های خوشرنگ دره سرخ جا خوش کرده است و آن، وجود کلیساهای مخفی مربوط به دوره بیزانس (روم شرقی) است که حالتی اسرار آمیز و جذاب به سفرمان با تور کاپادوکیا خواهد بخشید.

تیروژ پرواز پارس و تور کاپادوکیا --2

بازدید از روستای شگفت انگیز با تور کاپادوکیا

همراهی با تور کاپادوکیا شما را به بازدید از روستایی خواهد برد که در گروه زیباترین روستاهای جهان قرار گرفته است. نام این روستا، گورمه است که در نظرسنجی هایی در مقام زیباترین روستای جهان برگزیده شده است. در همراهی با تور کاپادوکیا برای بازدید از این روستا با یک تیر دو نشان می زنید. این نشان دوم که سفر با تور کاپادوکیا را چندین برابر لذت بخش و خاطره انگیز می کند، بالن سواری بر فراز روستای گورمه است.

تور کاپادوکیا شما را به زیر زمین خواهد برد!

در منطقه کاپادوکیا شهر های زیرزمینی جذابی وجود دارد. این شهر های زیر زمینی غالبا از همان عصر برنز ایجاد شده اند و پا بر جا مانده اند اما مشهور ترین آن ها شهر کایما کلی است که یادگار دوران بیزانس و زمانی است که مسیحیان ناچار بودند برای در امان ماندن از چنگ اعراب و ایرانیان به زندگی زیر زمینی روی آورند. شهر زیرزمینی کایما کلی که آن را در سفر با تور کاپادوکیا خواهید دید، تشکیل شده از اتاق ها و غرفه هایی است که به واسطه تونل ها به هم متصل شده اند. این شهر شگفت انگیز دارای هشت طبقه است و بازدید از چهارطبقه آن برای گردشگران عزیز تور کاپادوکیا امکان پذیر خواهد بود.

تور کاپادوکیا و بازدید از موزه زلو

موزه ای که از آن صحبت می کنیم یک موزه معمولی نیست. در همراهی با تور کاپادوکیا از موزه ای خاص بازدید خواهید کرد.

ویژگی خاصی که از آن صحبت می کنیم مربوط به فضای باز بودن موزه است. این موزه با صخره های سنگی آن و سکونت گاه هایی که در دل غارهای آن است، مکانی با قدمت تاریخی است. زندگی در غارهای این منطقه مربوط به قرن نهم میلادی و زندگی های صومعه ای می باشد. رونق حیات در این منطقه تا قرن بیستم میلادی ادامه داشته است تا این که سرانجام در این قرن به دلیل خطر ناشی از فرسایش صخره ها و ریزش سنگ ها تخلیه شد. تور کاپادوکیا شما را به این منطقه که هم اکنون به تمامی تبدیل به یک موزه فضای باز شده است، خواهد برد. شما می توانید اطلاعات تاریخی جذاب درباره این موزه را از لیدر تور کاپادوکیا دریافت نمایید.

دو مکان مهم و برجسته در این منطقه که با تور کاپادوکیا از آن ها بازدید خواهید کرد، کلیسای انگور و مسجد سنگی به نام چشم نواز است. اما سکونت گاه های پر تعداد غاری نیز فضاهایی اسرار آمیز برای بازدید در برنامه تور کاپادوکیا خواهد بود.

روستای چاووشین از مناطق دیدنی تور کاپادوکیا

این روستا نیز از مکان های دیدنی زیبا و جذابی است که همراه با تور کاپادوکیا از آن بازدید خواهید کرد. جاذبه اصلی روستای چاووشین در وجود دو کلیسای مربوط به دوره بیزانس است. یکی از آن ها به نام کلیسای چاووشین و هم نام روستا شناخته می شود و به این علت که در دهه های نخستین قرن بیست میلادی به عنوان لانه ای برای کبوتران به کار می رفته است، با نام کلیسای خانه کبوتر بزرگ نیز شناخته می شود. در همراهی با تور کاپادوکیا خواهید دید که این کلیسا چه نقاشی های دیواری اعجاب انگیز و خیره کننده ای دارد.

در این روستا با تور کاپادوکیا همچینن به دیدن کلیسای قدیمی سنت جان باپتیست خواهید رفت. این کلیسا همچنین قدیمی ترین روستای منطقه ی کاپادوکیا دانسته می شود و با ستون های قطوری که دارد به قصرهای سلطنتی شباهت یافته است.

صومعه نقره قدیمی

یکی از جذاب ترین بخش های کاپادوکیا، صومعه ای به نام نقره قدیمی است. این صومعه کلیسایی سنگی در جنوب منطقه یکاپادوکیا می باشد. بازدید از دیوارنگاره های اعجاب انگیز و چشم نواز صومعه نقره قدیمی، که مربوط به سده یازدهم میلادی است، بهترین و به یاد ماندنی ترین صحنه های بازدید شده در تور کاپادوکیا را در ذهنتان بر جای خواهد گذاشت.

تور کاپادوکیا و بازدید از روستای اوچیستار

این روستا نیز از جمله روستاهای جذاب دیدنی در برنامه سفر و گردشکری با تور کاپادوکیا می باشد. این روستا در یک دژ سنگی بزرگ قرار دارد که درون آن پر از غار ها و تونل هاست. وجود این تونل ها و ساختار این چنینی در روستای اوچیستار که آن را در سفر به کاپادوکیا خواهید دید، تا حدی شبیه به همان ماجرایی است که پدید آمدن شهرهای زیرزمینی را در این منطقه ایجاب کرده بود؛ با این تفاوت که در آن زمان مهاجمان به روستا رومیان و بیزانسی ها بودند. اگر از این دژ بالا بروید، به نقطه ای با ویوی عالی خواهید رسید. روستای اوچیستار که همراه با تور کاپادوکیا از آن بازدید خواهید کرد، نقطه ای عالی برای پیاده روی و قدم زدن در میان دره ها خواهد بود. مسیرهای زیبای پیاده روی همراه با تور کاپادوکیا از دره زیبای کبوتر  و همچنین دره سفید عبور می کند و به روستای گورمه می رسد که پیش تر وصف زیبایی ها و جذابیت های آن در برنامه بازدید های تور کاپادوکیا رفت.

 

 

تور کاپادوکیا با تیروژ پرواز

رزرو تور کاپادوکیا از شرکت های خدمات مسافرتی معتبر

سفرهای توریستی و گردشگری از جمله سفرهای رایج در سراسر جهان هستند. شرکت ها، دفاتر و سایت های فراوانی هستند که در زمینه های گوناگون مرتبط با گردشگری فعالیت می کنند.  شما نیز همه روزه ممکن است تبلیغات گوناگونی را در خصوص تورهای مسافرتی دور و نزدیک دریافت کنید.  شاید اندیشه داشتن سفری ارزان ما را به سوی هر یک از آن ها ترغیب کند اما آنچه بسیار حائز اهمیت است، امنیت و آسودگی در کنار به صرفه بودن یک سفر و گردش است.

شرکت تیروژ پرواز پارس یکی از معتبر ترین ها در زمینه ارائه خدمات مسافرتی به مکان ها ی دور و نزدیک جهان است. خدمات مسافرتی ما در راستای گردشگری تنها منحصر به کشورهای نزدیک نیست بلکه این خدمات شامل تور هایی به اقصی نقاط جهان تا کانادا و اخذ ویزای کانادا خواهد بود.